lab-grown-diamond-ring

Sześć zachwycających przykładów biżuterii z laboratoryjnymi diamentami

21. czerwca 2023

lab-grown-diamond-ring

Wielbiciele biżuterii mogą się cieszyć! Diamenty laboratoryjne coraz częściej pojawiają się na rynku, co sprawia, że każda szkatułka z dodatkami może lśnić jeszcze mocniej niż dawniej. Hodowlane diamenty są prawdziwymi diamentami, które zostały stworzone w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Ich cena jest znacząco niższa, ale blask dokładnie taki sam jak naturalnych klejnotów. Jak to możliwe? Wszystko na ten temat można znaleźć w naszym poprzednim artykule. Jednak niezależnie od tego, czy poszukują Państwo wspaniałej pary kolczyków, eleganckiego wisiorka czy pierścionka zaręczynowego, z pewnością pokochają Państwo różnorodność biżuterii z diamentami laboratoryjnymi tak samo jak my. Przyjrzyjmy się razem sześciu najpiękniejszym dodatkom, które ozdabiają hodowlane diamenty.

Bransoletka stworzona przez Vrai & Oro

VRAI jest marką powstałą w Los Angeles w 2014 roku, która podbiła cały świat, w tym Europę i Chiny. Przedsiębiorstwo oferuje biżuterię ozdobioną różnorodnymi diamentami stworzonymi przez ludzi w ich laboratoriach. Ich biżuteria przyciąga oko dzięki niekonwencjonalnym designom i oryginalnym szifom.

Pierścionek Brilliance

W ciągu ostatnich trzydziestu lat, marka Brilliance zbudowała swoją reputację jako światowego lidera w sprzedaży diamentów i pierścionków zaręczynowych, w tym z diamentami laboratoryjnymi. Ich potęga leży w możliwościach spersonalizowania pierścionka tak, by idealnie odpowiadał preferencjom – można na przykład wybrać diament, jego szlif i rodzaj złota. Jak podoba się Państwu na przykład ten pierścionek?

Eleganckie kolczyki od Clean Origin

Trzecie pokolenie tej jubilerskiej rodziny całkowicie zmienia 100-letnią strategię i odchodzi od wydobycia diamentów na rzecz bardziej zielonej i odpowiedzialnej produkcji. Clean Origin powstało w 2017 roku, oferując jedynie diamenty laboratoryjne. Celem przedsięborstwa jest prowadzenie przemysłu jubilerskiego w stronę jaśniejszej i bardziej odpowiedzialnej przyszłości. Etyczne innowacje, najwyższa jakość i wyspecjalizowana ekspertyza pozwala im tworzyć wspaniałą biżuterię, która zawsze spełnia wartości firmy.

Naszyjniki MiaDonna

Anna-Mieke Anderson, Nowozelandka mieszkająca od lat w Ameryce, patronka The Green Diamond Project (Projektu Zielone Diamenty) i założycielka MiaDonna, pragnęła dodać odrobiny kobiecości do biznesu zdominowanego przez mężczyzn. Ufundowała docenianą na całym świecie, etycznie świadomą firmę jubilerską, która przesuwa granice i pomaga stworzyć społecznie odpowiedzialny przemysł diamentów. A my możemy po prostu zakochać się w jej najszyniku w stylu bezel!

Diamentowy pierścionek ze Studia KLENOTA

W Republice Czeskiej nie zostajemy w tyle. Założone w Pradze Studio KLENOTA stworzyło piękną kolekcję, która łączy tradycyjną pracę rzemieślniczą z najnowocześniejszą technologą. Ich zachwycające złote pierścionki są ozdobione wyjątkowymi diamentami laboratoryjnymi o nietypowych kształtach. Kolekcja łączy w sobie ponadczasowe, olśniewające projekty z nowoczesnymi trendami.

Kolia marki Pandora

Nie zapominajmy także o marce Pandora. Ten światowy gigant jubilerski w 2021 roku ogłosił, że przestaje sprzedawać diamenty wydobywane w kopalniach i będzie wykrozystwał jedynie laboratoryjne. Jednak firma na tym nie poprzestała. Ich następnym krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego wpływu na środowisko było ogłoszenia, że wszystkie diamenty laboratoryjne, które wykorzystują, są wyprodukowane przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Od słów ważniejsze są czyny, dlatego w ostatnim roku marka wypuściła na rynek zupełnie nową kolekcję, wykorzystującą wyłącznie diamenty laboratoryjne. Co sądzą Państwo o tej kolii?

Lesen Sie auch:

Zalety i wady diamentów laboratoryjnych

Zalety i wady diamentów laboratoryjnych

W trakcie wybierania pierścionka zaręcyznowego jednym z ważnych pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jest rodzaj diamentu, który zostanie wybrany. Lepiej zdecydować się na naturalny czy stworzony w laboratorium, co jest ostatnio coraz bardziej popularną opcją?...